Aslı Çelikkol – American University – Voleybol2019 Study in America’nın
NCAA 1.Lig Burslu Sporcusu:

Aslı Çelikkol, Bursa

Cumhur ve Neslihan Çelikkol’un kızı olan Aslı, Patriot Konferansinda American Üniversitesi Koçu Barry Goldberg’ün takımına katılmaya hazırlanıyor. Sarıyer Belediyespor ve Eczacıbaşı altyapısında yetişen 2000 doğumlu oyuncu Aslı Çelikkol. Amerika’nın başkenti Washington DC’deki American Universitesi Eagles takımı ile anlaştı.

Kendisinden 5 yaş büyük ablası Zeynep’in voleybol oynamasından olumlu etkilenerek 10 yaşında okul takımında voleybol oynamaya başladı. Türkiye’nin başarılı klüplerinden Eczacıbaşı alt yapsında 4 sene yıldız ve genç takımında “pasör çaprazı” olarak başarı ile oynadı. Aynı zamanda İstanbul TED Koleji’nden full başarı ve sporcu bursu alarak eğitimine devam etti. Defalarca kez yıldız ve genç milli takım aday kadrosunda yer aldı. Geçtiğimiz sezon Eczacıbaşı Spor Kulübü altyapısında Genç Takım kadrosunda yer aldı ve 2016 yılında Yıldız Kızlar Balkan Şampiyonası’nda Yıldız Milli Takım ile Türkiye’yi temsil etti. Bu yıl 1. ligde olan Sarıyer Spor Kulubün kadrosunda yer alıyor. Asli, American Universitesini diğer teklif aldığı Temple, Texas ve Coastal Universiteleri arasından seçti. En büyük ideali eğitimle beraber sporu yürütebilmek, bu bakımdan voleybol ve eğitim hayatına American University’de devam ederek takıma katkı sağlaması bekleniyor.

American University, Amerika NCAA Division 1 çapındaki sıralamada ilk 50′de yer alıyor. Koç Goldberg, takımın 32 yıldır baş koçluğunu yapıyor ve 4 Şampiyona kazandı. Kendisi ülkedeki başarılı ve itibarlı koçlardan birisidir. 187 santim olan Asli’nın bu takıma katılmasıyla televizyona çıkması artacak ve böylece tanınma fırsatı olacak. Kendisi bu okulda Psikoloji bölümünde eğitim alacak. StudyinAmerica Başkanı Tamer Turkman,” Koç Goldberg kendisinin takıma katılmasından dolayı çok heyecanlı ve Aslı’yı dört gözle bekliyor. Aslı’yı çıkışçı yaparak ilk senesinde iyi bir etki bırakacağına ve varlığının Eagles takımının sahaya hakimi olmasına fırsat vereceğine inanıyor. Aslı’nın Patriot Ligindeki en ıyı oyunculardan olmasını bekliyorum. “