Lara Temel – Albany Üniversitesi – Voleybol2014 Study in America’nın
NCAA 1.Lig Burslu Sporcusu:

Lara Temel , IstanbulEdiz ve Nilüfer Temel’in kızı olan Lara, Koç MJ Engstrom’un voleybol takımı olan Albany Danes’e katılıyor. Birinci Ligin tanınmış koçlarindan olan Engstrom, eski ABD Milli Takım oyuncusu ve Lara’nin takıma katılmasından memnuniyet duyuyor.

Lara 4 yıl boyunca Fenerbahe takımında Orta Oyuncu olarak oynadı. Devamlı olarak takımın Blok, hücum sayısı ve top döndürmede lideri oldu. Kendisi ayrica Türkiye’nin en iyi okullarinan olan Irmak Kolejinde zirvedeki öğrencilerdendi. İngilizce düzeyi mükemmel ve bir Amerikalı gibi konuşuyor. Matematik konusunda ise SAT sınavında yüzde beşlik dilime girerek babasının yolundan gidip mühendis olmayı istiyor.

Lara, Amerika’nın Voleybolunda en başarılı olan East Konferans’da oynayacak. Takımın televizyon devamlı maruz kalması Amerikalılara bu genç Türk yıldızını tanıma olanağı verecektir. StudyinAmerica Başkanı Tamer Türkman, Lara’nın takımı için önemli bir rol oynayacağına inanıyor. ” Lara tanıştığım en zeki sporculardan bir tanesi ve Voleybola tutkusu var. Albany Danes takımına getireceği enerji eminim ki bir çok maçı almalarına yardım edecektir. Lara’nın Amerika’nın bilinen isimlerinden biri olmasını bekliyorum.”