Amerika’nın 25 En Başarılı 2021 Türk Mezunları

İstatistiklere göre Amerika’da şu anda 10,218 tane Türk öğrenci eğitim görüyor. Bunlardan 3,185 tanesi lisans eğitimi alıyorlar. 2021 yılında Amerika’ya öğrenci gönderen ülkeler listesinde Türkiye 7. sırada yer alıyor. Bu öğrenciler Amerikan ekonomisine toplamda 515 Milyon Doların üzerinde gelir getiriyor.

Covid virüsü yüzünden listemizde bulunan bu başarılı öğrencilerimiz ve ailelerinin sadece bir kısmı mezuniyet seremonilerini yaşamış olsalar da kendileri Türkiye’nin geleceğine başarılarıyla katkıda bulunacaklarından eminiz.

En başarılı 2021 mezunlarını seçerken yalnızca akademik başarılarını değil, üstün liderlik özelliklerini de değerlendirdik. Bu öğrenciler sınıflarının ilk sıralamasına yer alıyorlar ve minimum 3.7 not ortalamasıyla (4 üzerinden) Summa veya Magna Cum Laude Onur ödülüyle geçen ay mezun oldular. Ayrıca gönüllü çalışmalar yaparak topluma yarar sağlayıp, edindikleri iş tecrübeleriyle de yaşlarından ileride bir olgunluk sergiliyorlar. Bu öğrencileri seçerken ki bir diğer kritere sahip oldukları karakterleri, etraflarındaki lere ilham vererek etkilemiş olmalarıdır. Bu öğrenciler çok yönlü, zeki ve güçlü karakterlere sahipler. Seçmiş olduğumuz 2021 mezunu en başarılı öğrenciler kusursuz bir şekilde Türkiye’yi okullarında temsil etmiş ve Türkiye’nin gelecekteki liderleri olmak için kendilerini hazırlamışlardır.